UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
Szerokie zastosowanie mieszanek ziołowych daje możliwość stosowania terapii naturalnej w przypadkach niemalże wszystkich chorób. Leczenie ziołami często trwa dłużej, ale efekty zdrowotne są wspaniałe i trwałe.
 
Mieszanki ziołowe dobierane są przeze mnie indywidualnie dla każdego pacjenta. Zalecam kąpiele ziołowe, nalewki ziołowe i oleje ziołowe oraz picie wywarów.
 
Ziołolecznictwo jest rodzajem leczenia, w którym wykorzystuje się surowce roślinne i ich przetwory. Coraz częściej ludzie przekonują się do leczenia w oparciu o produkty pochodzenia naturalnego. Ziołolecznictwo to skuteczna metoda dbania o zdrowie nie tylko poprzez leczenie, ale i zapobieganie chorobom.
 
Zaletą ziołolecznictwa jest jego przydatność w leczeniu chorób przewlekłych, leki roślinne są dobrze tolerowane i mogą być stosowane przez długi okres czasu nie powodując uzależnienia, co jest cechą negatywną leków chemicznych.
 
 Leki roślinne są łatwiej przyswajalne przez organizm ludzki, zawierają one organiczne związki czynne, do których organizm jest przyzwyczajony od wieków.

 
Ziołolecznictwo - uważane dawniej za leczenie alternatywne - dziś uzupełnia profesjonalne metody leczenia.
 
Na korzyść ziołolecznictwa przemawia także aspekt ekonomiczny, jest ono znacznie tańsze od leczenia standardowego.
 
Przykładem ciekawego zestawienia różnych form terapeutycznych jest terapia atopowego zapalenia skóry. Wiadomo, że chorobę tę może wywołać wiele czynników, z których nie wszystkie są znane, dlatego każdą koncepcję terapeutyczną trzeba opracować indywidualnie zarówno z punktu widzenia medycyny konwencjonalnej, jak i naturalnej i dostosować do konkretnego przypadku.
 
Duże znaczenie ma miedzy innymi dieta, dobór mieszanki ziołowej, odpowiednia suplementacja, terapia klimatyczna nad morzem lub w górach, odpowiednie formy wypoczynku, dostateczna ilość snu i ruchu na świeżym powietrzu.