UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
"NIE WIADOMO, KTO JEST OJCEM CHOROBY, ALE MATKĄ BYŁO NIEPRAWIDŁOWE ŻYWIENIE"
 
Nawyki żywieniowe przyczyniają się do otyłości, chorób układu krążenia, cukrzycy oraz złego samopoczucia. Odżywianie według Pięciu Przemian nie jest zwykłą dietą, jest to nauka odżywiania opierająca się na tysiącletnim bogactwie doświadczeń Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

 Kuchnia Pięciu Przemian różni się znacząco od tradycyjnej kuchni polskiej, opiera się ona na podkreśleniu wagi energetycznego działania produktów spożywczych. Dzięki niej możemy stymulować aktywność fizyczną i umysłową.

Dostosowujemy indywidualną dietę opartą na kuchni Pięciu Przemian, która pozwala uregulować zaburzenia w organiźmie oraz wspomaga leczenie chorób i dolegliwości.
 
Bardzo ważną sprawą zarówno dla zdrowia dziecka jak i osoby dorosłej jest harmonijne wzmacniające odżywianie. Jest to tym istotniejsze, jeśli uświadomimy sobie, że przyczyny zaburzeń równowagi i chorób ludzi dorosłych najczęściej leżą w dzieciństwie. Jak większości wiadomo, ogromny wpływ na dziecko ma odżywianie się matki podczas ciąży, co więcej odżywianie się rodziców przed poczęciem dziecka nie pozostaje bez znaczenia.
 
Pokarm działa także jako podstawowe lekarstwo. Uzdrawianie pożywieniem nie powinno przebiegać chaotycznie i dorywczo. Pożywienie oddziałuje zgodnie ze swoimi leczniczymi właściwościami. Działanie odpowiedniego pożywienia niezawsze działa tak szybko jak byśmy tego oczekiwali, ale za to wpływa skutecznie i trwale na wszystkie układy organizmu.
W czasie stosowania prawidłowo dobranej diety należy unikać przejadania się, wybierać pożywienie wysokiej jakości, unikać zbyt wielu połączeń pokarmowych, dobrze poznać produkty odżywcze.
 
W moim gabinecie oferuję pomoc osobom pragnącym łagodnie przejść na lepszy sposób odżywiania, a także tym, którzy już w przeszłości udoskonalali swoją dietę, lecz nadal potrzebują ulepszeń.
Zmiany, obejmujące nowy sposób odżywiania i styl życia, będą przebiegały w sposób indywidulany, który u każdej osoby zależy od mocy jej postanowienia i zdolnoci do utrzymania dyscypliny, od wrodzonej siły czy słabości, od różnicy pomiędzy poprzednią a nową dietą.
 
Zdrowe odżywianie oznacza przyjmowanie pożywienia dopasowanego do aktualnego stanu i możliwości jelit danego człowieka. Na zdrowie wychodzi nam tylko to, co organizm jest w stanie przetworzyć w procesie przemiany materii, stąd:
 
DIETA = POŻYWIENIE × MOŻLIWOŚCI UKŁADU TRAWIENNEGO.