UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
 
Badanie opiera się na pomiarach w punktach biologicznie aktywnych.
 
Badanie nie powoduje skutków ubocznych i nie stwierdzono jego szkodliwego działania. Terapia biorezonansowa stała się kamieniem węgielnym w terapiach za pomocą wibracji emitowanych przez pacjentów i substancji leczących. Jest pomocna w wielu schorzeniach takich jak: alergie, nietolerancje pokarmowe wszelkiego rodzaju bóle, dermatozy.Centralną zasadą terapii biorezonansowej jest zasada (bio-)rezonansu. Oznacza to, że impuls terapeutyczny, aby móc optymalnie zadziałać, musi wejść w rezonans z organizmem. Tak właśnie dzieje się w terapii biorezonansowej, ponieważ wykorzystuje ona wibracje wytwarzane przez pacjentów.

Główne korzyści tej metody:
 
wykorzystuje ona wibracje elektromagnetyczne pacjentów i substancji leczących, dzieki czemu w odczycie można stwierdzić poziom energii oraz obciążające pacjentów ostre i przewlekłe schorzenia, korzysta z wibracji harmonicznych i dysharmonicznych, dzięki czemu w odczycie można wykryć osłabienie funkcji i narządów organizmu pacjenta,
korzysta z odwróconych (jak w lustrzanym odbiciu) wibracji dysharmonicznych, dzieki czemu już w odczycie można stwierdzić, jakie środki lecznicze (jak dawkowane itd.) będą mieć pozytywne działanie na pacjenta.
 
Pacjentów w stanach ostrych poddaje się terapii 2-3 razy w tygodniu. Pacjentów w stanach chronicznych (stan przewlekły) 1 raz w tygodniu. Ilość terapii uwarunkowana jest stanem pacjenta a także postępem zdrowienia.
 
Aparat MORA wykorzystuje się do terapii w:
 
  • chorobach infekcyjnych;
  • alergiach i nietolerancjach pokarmowych;
  • schorzeniach układu pokarmowego;
  • chorobach skóry;
  • otyłości;
  • osteoporozie;
  • schorzeniach układu krążenia;
  • grzybicach przewodu pokarmowego i skórnej;
  • chronicznych zaparciach;
wielu innych dolegliwościach i schorzeniach.
 
Terapia MORA uzupełnia medycynę akademicką, nie zastępując jej. Diagnostyka i terapia pozwala na dobór i operowanie leczniczymi substancjami w ilościach minimalnych w celu wpłynięcia na przebieg procesów niedostępnych przy wykorzystaniu tylko metod konwencjonalnych. Celem terapii MORA jest subtelna regulacja wewnętrznych systemów organizmu odpowiedzialnych za utrzymanie go w stanie dynamicznej równowagi, stymulacja i wzmocnienie układu immunologicznego. Zebrane bogate doświadczenia dowodzą, że terapia dosięga nie tylko płaszczyzny somatycznej ale i psychowegetatywnej organizmu, oddziałując zarówno w sposób całościowy (holistyczny) jak i lokalny. By to osiągnąć terapeuta musi wziąć pod uwagę zależności wynikające z teorii akupunktury i homeopatii na równi z wiedzą o anatomii i patologii.
W porównaniu do innych metod leczenia "w zgodzie z naturą", dzięki logicznej fizykalnej koncepcji, terapia MORA pozwala na łatwe łączenie z innymi rodzajami terapii. Jej zastosowanie w gabinecie pozwala na zminimalizowanie wysiłku i czasu leczenia.